OZOTEMOZOTEMOZOTEM
(7/24)
info@ozotemtemizlikhizmetleri.com

Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı Yıkama

İnsanoğlunun yerleşik düzene geçtikten sonra görselliğe verdiği önem her geçen dönem daha fazla artmıştır. Halılar geçmişten günümüze mekanları sıcak tutmak için kullanılmıştır. Halılar günümüzde dekorasyon malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Her geçen gün hayatımıza daha fazla giren halıların muhafazası ve temizliği de önemli bir hale gelmiştir.  Modern dünyada birçok halı yıkama firması kurulmuştur. Artık modern insan, hayatlarının görsel bir parçası haline gelen halıların temizliğine daha fazla dikkat etmek zorunda kalmıştır. Halı yıkama işlemi bir iş alanına dönüşmüştür. Birçok şirket kurulmuştur. Halı yıkama yöntemleri titizlikle seçilmesi gereken bir iş koludur.  Firmamız; evler, ofisler ve bulunduğumuz tüm mekanları güzelleştiren ve renklendiren halılar için en iyi yıkama hizmeti veren firmaların başında gelmektedir. Halılarınız yıkanırken hassaslıkla üzerinde durduğumuz konuların başında temizlik gelmektedir. Yıkama işlemi için tüm halı çeşitlerine ayrı ayrı yöntemler uygulanmaktadır. Yıkama işlemi süresince kullanılan tüm deterjanlar, şampuanlar ve neutral ürünler sağlık bakanlığı onaylıdır. Yanlış kullanılmış bir kimyasalın halılarınıza zarar vereceğinin farkındayız. Firmamız için evlerinizi renklendiren halılarınızın temizliği, desenlerin parlaklığı ve orijinal görüntüsünün korunması ilk önceliğimizdir. Halı yıkama işlemi için gönül rahatlığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman ve tecrübeli kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Avrupa yakası için ücretsiz servis hizmetimiz bulunmaktadır. Halılarınızı bize teslim etmek için Avrupa yakası ücretsiz servis imkanımızdan faydalanabilirsiniz.

Yıkama İşlemleri

Bizimle iletişime geçtikten hemen sonra halı yıkama işleminiz başlamış sayılmaktadır. Halı yıkama işlemi sırasında sağlık bakanlığı onaylı deterjanlar kullanılmaktadır. Kullanılacak deterjanlar uzman personelimiz tarafından belirlenmektedir. Her halı türüne ayrı seçimler yapılmaktadır. Yanlış bir deterjan, ağır bir kimyasal, halınızın solmasına, desenlerin kaybolmasına, renklerin birbirine girmesine sebep olur. Halılarınızı bize teslim ettikten sonra halı temizliğiniz firmamızın güvencesi altındadır. Halılarınızın ön kontrolleri uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Ön incelemenin amacı halılarınız temizliği için en uygun yöntemi ortaya çıkarmaktır. Ön inceleme işlemlerinin eksik ve yetersiz yapılması, uzman kadroların bulundurulmaması bazı istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir. Firmamız halı yıkama işlemlerinin her sürecinde titizlikle durmaktadır. Firmamız uzman ve deneyimli çalışanlara sahiptir.

Otomatik Halı Yıkama Sistemleri ile Yıkanıyor

Yıllar boyu halı yıkama sistemleri de teknolojinin gelişimi ile değişip, gelişmiştir. Firmamız şu anda teknolojinin tüm imkanlarından yararlanmaktadır. Halılarınız otomatik halı yıkama sistemleri ile yıkanmaktadır. Otomatik halı yıkama sistemleri, insan hatasını sıfıra indirmiş, halı enlerine göre yatay hareket kontrolü sayesinde halılarınızın en derin noktalarına ulaşımı sağlamaktadır. Ön ıslatma sistemi ile fırça baskı gerilimlerini kontrol edebilen rulmanlar ile daha iyi sonuç vermektedir. Firmamızda ki halı yıkama işlemleri için kullandığımız otomatik halı yıkama sistemleri aynı zamanda tüm iş sağlığı ve güvenliği prosedürlerine uygundur. Sağlık bakanlığı onaylı deterjanlar kullanılmaktadır. 

Kurutma İşlemi

Kurutma işlemi, halıların yıkanması kadar önemlidir. Halılar yapıları gereği rüzgar, nem ve güneşten etkilenebilirler. Firmamız ilk aşama olan halılarınızın teslim alınması dahil her aşamada dikkat ve özenle çalışma yapmaktadır. Yıkama işlemi sonrasında temizlenen halılarınız kurutma işlemine tabii tutulmaktadır. Otomatik halı yıkama sisteminden çıkan halılar, kapalı alanda kurutma odalarında açık havadan bağımsız olarak kurutulmaktadır. Böylece halılarınızın güneş ve rüzgar sebebiyle maruz kalabileceği olumsuzlukların önüne geçilmektedir.

Kapalı Halı Kurutma Bölümü

Açık alanda halı kurutma işlemi birçok olumsuzluk doğurabilir. Güneş ışınları halıların yapısı gereği üzerlerinde ki desen ve renkleri solgunlaştırır. Rüzgar ve güneş ise bu solgunluğun artmasına sebep olur. Özellikle hassas olan halılar güneşten daha fazla etkilenmektedir. El dokuma halıları bunlardan biridir. Firmamızda kapalı kurutma alanı bulunmakta ve halılarınız bu alanda tüm olumsuz etkilerden uzak kurutulmaktadır.

Açık alanda halı kurutmanın bir diğer olumsuz etkisi tozdur. Yıkama sonrası temizlenmiş halılar üzerine toz ve partiküller birikebilir. Bu olumsuz etkilerden kurtulmak için halı kurutma işlemi sadece kapalı alanda, doğal havalandırmadan uzak bir bölümde yapılmalıdır. Firmamız hem güneş ışınlarının etkisinden hem de toz ve partiküllerin etkisinden uzak kapalı bir alanda kurutma işlemini yapmaktadır. Yıkama işleminin getirdiği temizliği, kurutma işlemi ile bütünleştiriyor ve halılarınızı tertemiz bir şekilde size teslim etmek için çalışıyoruz.

Makine Halısı Yıkama

Makine halısı el dokumasından farklı olarak dokuma makineleri ile yapılan halılardır. Makine halıları renk ve desen çokluğu, ilmek ipliğinin verimli kullanılması gibi birçok avantaja sahiptir. Bu avantajlarından dolayı kullanımı çok artan makine halıları, diğer halı çeşitlerine göre daha hassastır.  Uzman kadromuz tüm halı çeşitlerinde olduğu gibi makine halı yıkama sürecinde de yeterli bilgi ve donanıma sahiptir. Makine halıları, daha fazla kir, toz, pas tutma özelliklerinden dolayı temizlenmesi için titiz çalışma yapılması gerekmektedir. Halılarınızın İlk günkü parlak renklere dönmesi için sağlık bakanlığı onaylı deterjanlar kullanılmaktadır. Kurutma işlemlerini kapalı alanda yaparak (güneş ve tozlardan korunarak) desenlerin eski parlaklık ve görüntüsüne kavuşmasını sağlamaktayız.

Yün Halı Yıkama

Toplumumuzda ‘yün halı yıkanır mı?’ sorusu çok sorulmaktadır. Genellikle evlerimizde ve yaşam alanlarımızda kullandığımız yün halıları evde yıkamamalıyız. Evde yıkanan yün halı tam anlamıyla temizlenmez. Yün halıların yıkanması işlemi çok zahmetli olacağı için, sizler için en uygun ve en iyi hizmeti firmamız sunmaktadır. Yün halılarınız kesinlikle soğuk su ile ve sağlık bakanlığı onaylı deterjanlarla yıkanmaktadır. Böylelikle yün halılarınızda solma meydana gelmeyecektir. Ayrıca yün halılarınız için yıkama kadar kurutma da önemlidir.  Açık hava da kurutma, yün halılarınızda toz birikmesine sebep olacaktır. Aynı zamanda güneş renklerin solmasına sebebiyet verecektir. Firmamızda kurutma ünitesi tamamen kapalı bir alanda yapılmaktadır. Böylelikle yün halılarınız tertemiz bir şekilde, teslim alındıktan sonra, 3 iş gününde sizlere tertemiz teslim edilecektir.

Shaggy Halı Yıkama

İnsanoğlu göçebe yaşamı bırakıp yerleşik hayata geçtiğinden beri görsellik hayatımızın önemli bir parçası olmuştur. Görsel estetik denildiğinde ise aklımıza ilk gelen halı Shaggy Halılardır. Shaggy halılar görsel olarak ne kadar etkileyici birer dekorasyon ise temizliği ve yıkanması da bir o kadar külfetli ve zordur. Shaggy Halılar da evde kendi imkanlarımız ile temizlenmesi zor halılardandır. Sağlık bakanlığı onaylı deterjanların kullanılması ve deterjan seçimi çok önemlidir. Yanlış deterjan seçimi Shaggy halıların görünümüne ciddi oranda zarar verecektir. Günümüzde modern dekorasyonda Büyük yer tutan Shaggy halılarınızın yıkanması için profesyonel bir destek almanız gerekmektedir. Uzman ve tecrübeli kadromuz ile Shaggy halılarınızı teslim aldıktan sonra, 3 iş günü içerisinde sizlere tertemiz teslim edilmektedir.

Nepal Halı Yıkama

Nepal halılar, belirli sayıda renk kullanımı ile diğer halılardan ayrılmaktadır. Nepal halıların desenleri Çin kültürü ve Nepal kültürlerini yansıtmaktadır. Nepal halılar büyük ölçüde soğuk alanları sıcak tutmak amaçlı kullanılır. Fiyatlarının yüksek olması yapısında kullanılan ipliklerin kalitesinden kaynaklanmaktadır. Büyük ücretler ödeyip aldığınız Nepal halılarınızın yıkama işlemi için hiç çekinmeden firmamıza güvenebilirsiniz. Nepal halılarınız uzman kadromuza teslim edildikten sonraki 3 iş günü içerisinde temiz bir şekilde size teslim edilecektir. Nepal halılarınız yıkama aşamasına geçmeden uzman ekibimiz tarafından ön kontrolden geçirilecektir. El dokuma ya da makinede dokunan halılarınız için uygun yıkama yöntemi seçilerek süreç başlatılacaktır. Bu konuda firmamıza rahatlıkla güvenebilirsiniz. Yıkama işlemi sırasında Sağlık bakanlığı onaylı natürel şampuanlar kullanılmaktadır. Nepal halı yıkandıktan sonra kurutma aşamasına geçilir. Kurutma işlemi güneş ve tozların etkisinden korunmak için kesinlikle kapalı alanda yapılmaktadır. Nepal halılarınız dik şekilde muhafaza edilmektedir. Bu değeri yüksek olan halılar için firmamıza ve uzman kadromuza gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.

El Dokuma Halı Yıkama

El dokuma halılar, el emeği olduğu için çok değerlidir. El dokuma halı, insanların duygularının ve dokunuşlarının bir sanat eseri meydana getirmesidir dersek aşırıya kaçmış olmayız. Kaliteli el dokuma halılarda yün iplik kullanılmaktadır. Boya olarak kök boya kullanılır ve çok değerlidir. Diğer halılardan farklı olarak, el dokuma halıların renkleri zamanla daha belirginleşir. Renklerde solgunluk oluşmaz. Bu değerli halılar için de uzman ve tecrübeli kadromuz ile 3 iş günü içerisinde teslim garantisi vererek hizmet vermekteyiz. Teslim alınan halılarınız uzman kadromuz tarafından ön kontrolden geçirilir. Uygulanacak prosedür üzerinde karar verilir ve yıkama işlemine geçilir. Yıkama işlemi sırasında sağlık bakanlığı onaylı deterjanlar kullanmaktadır. Yıkama işlemi sonrası kurutma işlemi kapalı kurutma alanında, uzman personelimizin gözetiminde yapılmaktadır. Bu el emeği göz nuru halılarınızı firmamıza ve ekibimize gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz. Unutmayın, Avrupa yakasında ücretsiz servis hizmetimizden yaralanabilirsiniz.

Kök Boya Halı Yıkama

Kök boya halıların yapımı oldukça zor ve pahalıdır. Bunun sebebi kullanılan bitkisel boyaların, halı eskidikçe güzelleşmesini sağlamasıdır. Estetik güzellik denildiğinde akla ilk gelen halı çeşididir. Bu paha biçilmez halıların yıkama işlemi de son derece önemlidir. Titizlikle uygulanacak prosedür seçilmelidir. Sert leke çıkarıcıların kullanılmaması gerekli olan bu halı türü, yıkama sonrası hızlıca kurutulmalıdır. Uzman kadromuz kök boya halınızı teslim aldıktan sonra, ön kontrolden geçirmektedir. Bu süreçte halınızın temizliği kadar kök boyaların zarar görmemesi de önemli olduğu için uygulanacak prosedürler dikkatlice seçilmektedir. Kök boya halılarınız diğer halılardan ayrı olarak yıkanmaktadır. Yıkama işlemi sonrası ise kapalı alanda oluşturduğumuz kurutma alanında hızlıca kurutulmaktadır. Hızlı kurutulmayan kök boya halılarda solma gözükebilir. Bu değerli halılarınız için Firmamıza ve uzman kadromuza gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz. Avrupa yakasında iseniz ücretsiz servisimizden yararlanabilirsiniz. Unutmayın, halılarınız 3 iş günü içerisinde temiz bir şekilde size geri teslim edilmektedir.

Overlok Hizmeti

Firmamıza overlok hizmetimiz vardır. Overlok hizmeti, halıların hasarlı bölgelerini onarma işlemidir. Overlok hizmeti için kullandığımız makinalarımız uzman ekibimiz tarafından kullanılmaktadır. Deforme olmuş halılarınız için firmamıza gönül rahatlığı ile güvenebilir ve halılarınızı uzman personelimizin ellerine bırakabilirsiniz.

Ambalajlama ve Dezenfektan İşlemleri

Günümüz dünyasında hijyen gittikçe daha önemli hale gelmiştir. Son yıllarda karşılaştığımız ve hala etkileri devam eden bulaşıcı hastalıklardan korunmak amacıyla firmamız tüm önlemleri almaktadır. İş yerimizde bulunan İş yeri hekimi ve İş güvenliği uzmanı görüşleri doğrultusunda süreçlerimiz ilerlemektedir. Halılarınızın yıkama ve kurutma işlemleri sonrası ambalajlama bölümüne gelmektedir. Halılarınız ambalajlanmadan önce dezenfekte edilip ambalajlanmaktadır. Firmamızda çalışan tüm personel bulaşıcı hastalıklar ve virüsler konusunda eğitim almıştır. Siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için günün şartlarına hızlı bir şekilde uyum sağlamaktayız. Bize gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.

Teslim Süreci

Teslim süreci, halılarınızın uzman ekibimiz tarafından alındığı gün itibariyle başlamış sayılmaktadır. Halılarınız alındıktan sonra ki 3 iş gününde size temiz bir şekilde teslim edilecektir.  Halılarınızı bizlere teslim etmeden önce ve teslim aldıktan sonra ki farkı gözle görebilirsiniz. Halı yıkama konusunda uzman kadromuza çok güveniyoruz. Ve unutmayın! Avrupa yakası için ücretsiz servis hizmetimiz vardır.

https://ozotemtemizlikhizmetleri.com/hali-temizligi

https://www.instagram.com/ozotemtemizlikhizmetleri/

Yorum Yap

Hemen Arayın!